6 червня 2026, 02:47

Вартові неба: як на Коростенщині нищать ворожі дрони зброєю XIX століття

Вартові неба: як на Коростенщині нищать ворожі дрони зброєю XIX століття

На півночі Житомирщини мобільно – вогнева група Добровольчого формування територіальної громади №1 демонструє неймовірну ефективність, використовуючи для захисту неба кулемети зразка 1883 року. Попри поважний вік зброї, на рахунку підрозділу вже вісім збитих російських безпілотників. Останній успішний перехоп відбувся 3 квітня, коли Коростень пережив потужну атаку.

Того дня місто опинилося під прицілом ракет та дронів, що призвело до серйозних руйнувань у мікрорайоні Бровар. Командир першої роти ДФТГ №1 Юрій Грищенко детально розповів про обставини ліквідації ворожої цілі над містом.

Це збитий нами 3 квітня БпЛА «Герань-2» в районі міста Коростеня, який був споряджений бойовою частиною з важкої артилерійської системи ТОС-1 «Буратіно». Збили ми його в районі Бровара, тоді як впав він у селі Бехи. Попередньо слідством встановлено, що влучання було в акумуляторну батарею, після чого він втратив орієнтацію, вимкнулися всі системи наведення, тому він просто летів, а далі прилетів людям у паркан і загорівся.

У селі Бехи внаслідок падіння уламків минулося без людських жертв – вогонь лише знищив огорожу. Юрій Грищенко, який був старшим групи з трьох осіб, зауважує, що на реакцію та обстріл цілі у бійців є не більше 20 – 30 секунд. Під час успішного бою було випущено 470 патронів зі спареної установки старої конструкції.

Цей безпілотник став першим офіційно знайденим і підтвердженим трофеєм групи, хоча загалом вони відпрацювали по восьми «шахедах». Інші дрони були знищені вночі, тому відшукати їхні рештки не вдалося. Цікавою деталлю став напис «Анастасия» на фюзеляжі, залишений росіянкою на заводі, де апарат споряджали бойовою частиною. Тепер цей «шахед» поповнить музей підрозділу.

Крім бойових звітів, командир надав життєво важливі рекомендації мешканцям регіону щодо безпеки під час повітряних атак:

  • Категорично заборонено підходити до вікон під час тривоги;
  • Необхідно користуватися укриттями, оскільки ворог розраховує на нехтування правилами безпеки;
  • Суворо заборонено знімати роботу ППО чи прильоти на телефон;
  • Не можна розповсюджувати кадри обстрілів у соцмережах, оскільки ворог використовує телеграм – канали для корегування вогню.

Зараз підрозділ активно шукає поповнення. До лав мобільно – вогневих груп та підрозділів дронів – перехоплювачів запрошують громадян України: молодь до 25 років, ветеранів або заброньованих працівників критичної інфраструктури.

Актуальною проблемою для добровольців залишається транспорт. Бійці вже отримали сучасну іноземну зброю та очікують на нові приціли, проте критично потребують автомобіля – пікапа для забезпечення мобільності. Наявність транспорту дозволить замінити старі кулемети на нові системи та створити ще одну боєздатну групу для захисту Коростенщини.

Вартові неба: як на Коростенщині нищать ворожі дрони зброєю XIX століття

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації